Home People Zmena je vždy k lepšiemu, o tom pojednáva týchto 6 filmov

Zmena je vždy k lepšiemu, o tom pojednáva týchto 6 filmov

by slovakmag
Zmena je vždy k lepšiemu, o tom pojednáva týchto 6 filmov

„Každý chce, aby sa niečo stalo, a každý sa bojí, aby sa niečo nestalo“ – táto fráza básnika a hudobníka Bulata Okudzhavu dokonale charakterizuje náš postoj k zmenám v živote. Pozývame vás, aby ste si spomenuli na filmy, ktoré dokazujú, že by sme sa nemali brániť zmenám.

1. „Terapia láskou“

“Musíte urobiť nemožné.” Musíte tvrdo pracovať. A ak uspejete, ste pozitívni, máte lúč nádeje. “

Postava Bradleyho Coopera vychádza z ústavu pre duševne chorých, kde strávil osem mesiacov. Súdnym rozhodnutím má zakázané stretávať sa so svojou manželkou a tak hrdina požiada svoju známu (hrá ju Jennifer Lawrence), aby jej dala lístok. Dievča súhlasí s podmienkou, že sa s ňou zúčastní tanečnej súťaže. A tak, bez toho, aby si to všimli sa hrdinovia do seba zamilujú a získajú tento „lúč nádeje“, ktorý navždy zmení ich životy.

2. „Moja krásna učiteľka“

„Nikdy nie je neskoro začať žiť.“

Celý film “Moja krásna učiteľka” vytvoril úplne sám Tom Hanks: pôsobil ako režisér,scenárista a producent. Vo filme si zahral aj hlavnú úlohu, pričom tvoril pár s Julie Roberts. Hanksov hrdina je úspešný výkonný pracovník spoločnosti, ktorý je prepustený, pretože nevyštudoval. V úplnom zmätku sa napriek tomu rozhodne začať odznova a ísť na vysokú školu. A tam stretne hrdinku Juliu Roberts, ktorá hrá jeho učiteľku. Tento film dokazuje, že v každom veku môžete začať odznova. Hlavná vec je, že existuje túžba.

3. „10 položiek a menej“

„Tu je naša dohoda:„ Budeme žiť a pracovať. Iba sa to začína “.

Film „10 položiek a menej“ bol uvedený v roku 2006, ale bohužiaľ, prešiel mimo pohľadu masového publika. Je to úžasne milý film s Morganom Freemanom, ktorý si zahral vo filme slávneho herca. Predtým hral v kasových filmoch, ale už niekoľko rokov prestáva dostávať pracovné ponuky. Z tohto dôvodu sa rozhodol hrať úlohu neznámeho režiséra v nízkorozpočtovom filme. A ani nevie, ako veľmi mu toto ťažké rozhodnutie zmení život.

4. „Všemocný“

„Málokto vie, aké to je, stať sa dokonalou verziou seba samého …“

Pamätáte si na mýtus, že nepoužívame viac ako 10 percent nášho mozgu? Film predstavuje vlastnú verziu toho, čo by sa stalo, keby človek bol schopný využiť všetky schopnosti mozgového systému. Hlavné úlohy v ňom stvárnili Robert De Niro a Bradley Cooper, ktorý ukazuje, že ten, kto maximalizuje efektivitu mozgu, sa stáva takmer všemohúcim. Je skutočne zaujímavé sledovať, ako sa človeku zostruje zrak a sluch a ako veľmi sa zvyšujú jeho schopnosti. Stojí však za zmienku, že táto teória je považovaná za anti-vedeckú – veľa štúdií dokázalo, že v ľudskom mozgu neexistujú žiadne neaktívne zóny.

5. „32 a stále slobodná“

– Zapálite si v krbe?

– Nie, hoci som mestský človek, viem si urobiť oheň … Kde sa to zapne?

V tejto romantickej komédii hrá Renee Zellweger ženu, pre ktorú je v živote najdôležitejšia práca, tá jej nahrádza všetky radosti života. Dostáva dôležitú úlohu – zlepšiť výrobu v jednej z tovární. A až potom, čo s tým súhlasí, vedenie povie jeden detail: na splnenie tejto úlohy musí hrdinka odísť z horúceho Miami do malého amerického mesta, ktoré je preslávené najchladnejšími zimami v USA. Ide tam a čaká na všetky hrôzy takéhoto života, ale všetko ide tak, ako si nedokázala predstaviť.

6. „MILIONÁR Z CHATRČE“

„Je to tak ustanovené.“

Film režiséra Dannyho Boylea o chlapíkovi z Bombaja zaznamenal obrovský úspech vo svetovej pokladni a bol ocenený ôsmimi Oscarmi naraz, vrátane hlavného, za najlepší film roka. Podľa zápletky sa hrdina zúčastňuje slávneho programu (obdobného ako „Kto sa chce stať milionárom?“). Počas ktorého sa divák dozvie príbeh jeho života a lásky. Často si spomína na naozaj hrozné udalosti, ktoré mu úplne zmenili život. Ale nakoniec vďaka všetkým týmto zmenám hrdina nachádza dlho očakávané šťastie.

 

You may also like