Home Dobré rady 3 užitočné veci, ktoré zlepšia vašu predajňu

3 užitočné veci, ktoré zlepšia vašu predajňu

by slovakmag
3 užitočné veci, ktoré zlepšia vašu predajňu

Aj keď žijeme v dobe online nakupovania, kamenná predajňa má v nákupnom procese stále svoje nezameniteľné miesto. V e-shope si produkt nemôžete vyskúšať, chytiť do ruky, ohmatať či ovoňať. V obchode áno. Každý predajca túži po obchode, ktorý bude zariadený originálne, príjemne a prehľadne.

Kedy zvoliť do predajne sklenené vitríny?

Vyberte si zariadenie, ktoré okamžite upúta pozornosť zákazníka, čii už pôjde o predajný pult, regály či vitríny. Vybavenie predajne by malo byť nadčasové a nie tuctové, ktoré má každý druhý obchod. Pri vyberaní zariadenia zvážte veľkosť predajne, aby nebola preplnená. 

Vybavenie predajne treba prispôsobiť ponúkanému sortimentu. Malo byť plniť praktickú aj estetickú funkciu. Ak predávate potraviny či oblečenie, samozrejme, že si nevyberiete sklenené vitríny na šperky, ale kvalitné obchodné regály, na ktoré môžete pekne usporiadať tovar. 

Luxusné šperky a hodinky, parfumy, drahé kabelky alebo suveníry vyniknú najlepšie v sklenených vitrínach. Ak k tomu ešte pridáte vhodné osvetlenie, o luxusný vzhľad máte postarané. V osvetlenej vitríne sa šperky budú lesknúť a sklo zabráni ohmatávaniu, poškodeniu či odcudzeniu. V tomto prípade odporúčame staviť na bezpečnostné sklo. Sklenené vitríny sú elegantné, minimalistické a univerzálne. Navyše sa ľahko čistia.  

Kedy vybrať do predajne regály

Ako sme už vyššie spomínali, vitríny sú určené na produkty, ktoré si zaslúžia vyniknúť v najlepšom svetle. Ale všetkého veľa škodí. V predajni preplnenej vitrínami by sa stratila výnimočnosť produktov. Prejdime ďalej k regálom. Každý, kto uvažuje nad regálmi do svojej predajne, by si mal pred výberom zodpovedať tieto jednoduché otázky: Kde bude regál umiestnený? Čo v ňom vystavím? Akú hmotnosť má môj tovar? 

Ak predávate potraviny, oblečenie, drogériu či iný balený tovar, obchodné regály sú presne pre vás. Nielenže si môžete vybrať regály na mieru podľa výšky, šírky, nosnosti. Rozhodnite sa aj na základe náročnosti montáže a údržby. Predajné regály dnes spĺňajú všetky štandardy, najmä čo sa týka konštrukcie, kvality a bezpečnosti. 

Predajný pult je dôležitý prvok predajne

Predajný pult je kľúčovým miestom obchodu. Obchodník pri ňom priamo komunikuje so zákazníkmi. Ak vlastníte kaviareň, cukráreň alebo predávate šperky, priamo na pulte môžete vystaviť ďalšie svoje výrobky a tovar, ktoré by mohli zaujať zákazníka. 

Výber pultu je však osobitnou záležitosťou každej predajne. Jeho dizajn by mal ísť ruka v ruke s ponúkaným tovarom a vizuálnou identitou. Je len na vás, či stavíte na minimalizmus alebo extravaganciu. Možností je veľa.  

Záver

Ak už si svoju predajňu zariadite akokoľvek, nezabúdajte na jedno – menej je viac. Vyberajte vybavenie, ktoré korešponduje s vaším tovarom a obchodnou myšlienkou. Takisto stavte na praktickosť a dizajn v jednom. Dnes už na trhu nájdete vitríny zo skla, predajné regály, ale aj obchodné pulty rôznych tvarov, materiálov, veľkostí a dizajnov. Presne podľa vašich požiadaviek. Pre lepšiu predstavu si pozrite širokú ponuku na www.medcom.sk

 

zdroj: freepik.com 

You may also like