Home Cestovanie Myslite na letnú dovolenku už teraz. Ako na nej ušetríte?

Myslite na letnú dovolenku už teraz. Ako na nej ušetríte?

by slovakmag
Myslite na letnú dovolenku už teraz. Ako na nej ušetríte?

Keď chcete na letnej dovolenke ušetriť, musíte ju začať plánovať s predstihom. Ideálne je vyhľadávať možnosti už v novembri alebo decembri. Dovolenka za dobrú cenu nie je zadarmo, a preto budete musieť prieskumu venovať trochu času a trpezlivosti. Vyskúšať môžete naše tri tipy na lacnejšiu dovolenku.

1. Dajte prednosť kempom pred hotelmi

Napriek tomu, že ceny kempov sa zvyšujú, stále ide o lacnejšiu alternatívu k hotelovému rezortu. Kto nevlastní karavan a nechce sa mu spať v obyčajnom stane, tomu odporúčame kúpiť alebo požičať stan na auto. Tento typ stanu je v zahraničí veľmi obľúbený a aj u nás postupne získava popularitu. Autostany nie sú síce najlacnejšie, ale ide o výbavu, ktorú budete využívať roky. Oceníte nielen pohodlie stanu na auto, ale tiež jeho priestorové možnosti. V stanoch na streche sa neleží klasicky na karimatke a v spacáku. Súčasťou autostanov sú matrace a v niektorých sa nachádzajú aj lôžkoviny. Prakticky sa budete cítiť ako v posteli. Pri výbere kempu si overte, čím kemp disponuje (koľko má spŕch, toaliet, možnosti prania alebo varenia).

2. Využite zľavy

V prípade, že nie ste kempingový typ, ušetríte na dovolenke jedine tak, že budete striehnuť na zľavy. Využívať ponuky first minute by nemali len ľudia, ktorí chcú šetriť, ale tiež rodiny s deťmi. Garantujeme vám, že rodinné izby pre štyri až päť osôb alebo apartmány sa vypredajú ako prvé. No a čo sa first minute zliav týka, tie sú najvyššie v decembri. Od marca sú ceny trhové a približne od mája sa začína výpredaj dovoleniek last minute. Pri last minute zľavách buďte opatrí, aby nešlo o posledné voľné izby, ktoré bývajú nižšej kategórie. Okrem zliav domácich cestoviek, sledujte i zahraničné. Odlet z Viedne môže vyjsť o pár stoviek menej ako odlet z nášho hlavného mesta.

3. Zorganizujte si všetko sami

Pre ľudí, ktorí ovládajú jazyka a vyznajú sa na internete sú ideálne dovolenky na vlastnú päsť. Musíte len čakať na dobrú cenu leteniek a podľa termínu letu rezervovať ubytovanie. Na sociálnych sieťach nájdete veľa skupín, ktoré ponúkajú na prenájom apartmány. Alebo využite služby portálu booking a airbnb. Nezabudnite na prenájom automobilu, ktorý vás v zahraničí vyjde lacnejšie ako verejná doprava. Nespoliehajte sa veľmi na to, že všetko vybavíte na mieste. Ubytovanie i automobily bývajú v hlavnej sezóne beznádejne vypredané. Na vlastnú päsť sa jednoduchšie organizuje dovolenka na Slovensku alebo v okolitých krajinách. Vyložte bicykle na nosiče bicyklov na ťažné a vyrazte spoznávať európske mestá vlastným vozidlom.

 

 

You may also like