Home Hľadáte zážitky? Zájdite na túru do Slovenského raja

Hľadáte zážitky? Zájdite na túru do Slovenského raja

by slovakmag
Hľadáte zážitky? Zájdite na túru do Slovenského raja

Na východe Slovenska sa ukrýva klenot, jedno z najkrajších horských pásiem – Slovenský raj. Názov Slovenský raj nie je len tak náhodný. Na tomto mieste sa krása prírody stretáva s dobrodružstvom a každý krok sa stáva novou, neobyčajnou skúsenosťou. Skalnaté útvary, chodníčky, vodopády či tajomné jaskyne tvoria jedinečný scenár pre turistiku. Slovenský raj očarí každého, kto vykročí jeho úbočím. Turistika v Slovenskom raji je cestou do srdca prírody, ktorá vás vtiahne a nepustí.

Vodopády

Suchá Belá, Kyseľ alebo Veľký Sokol, ale aj mnoho ďalších miest, vám ukážu svoje čaro v podobe majestátnych vodopádov. Sila hučiacej masy vody vás vtiahne a vy zrazu pocítite spojenie s prírodou. Okolie vodopádov je poriadne klzké, takže si nezabudnite zbaliť turistické topánky.

Adrenalínové zážitky

Pokiaľ máte radi adrenalínové zážitky, rozhodne sa v Slovenskom raji nebudete nudiť. Via ferraty umožňujú návštevníkom dostať sa na miesta, ktoré by inak neboli prístupné. Taktiež vysoké hory a strmé útesy poskytujú ideálne podmienky na horolezectvo. Vysokohorská turistika a lezenie má svoje pravidlá. Nechajte sa viesť sprievodcom a investujte do výbavy. Základom je turistická obuv vhodná na lezenie po skalách.

Turistické chodníky

Táto oblasť na východe je známa aj tým, že má viac ako 300 kilometrov turistických chodníkov. Vedú cez skalné útvary, jaskyne či okolo potokov. Všetci nadšenci turistiky si tu prídu na svoje. Popri prechádzke môžete naraziť na rôzne druhy rastlín či zvierat. Jednoduchšie trasy vyberte, keď idete do hôr s deťmi. Kto má rád poriadne výstupy, užije si tiež.

Jaskyne

Milovníkov jaskýň stopercentne potešia práve tie, ktoré sa v Slovenskom raji nachádzajú. Jednou z nich je Dobšinská ľadová jaskyňa patriaca medzi najkrajšie na svete. Okrem ľadovej jaskyne sa v Slovenskom raji nachádza Medvedia jaskyňa, Drienovská jaskyňa, Stratená jaskyňa a ďalšie. Očaria vás svojou krásou a jedinečnými krasovými útvarmi. Prejsť všetky krásy nášho raja sa dá jedine v tom prípade, že vám chodidlá bude zdobiť pánska a dámska turistická obuv. Obuv podporí členky, ochráni chodidlá a zabráni pošmyknutiu na trasách, ktoré sú mokré či strmé.

Slovenský raj nie je len takou obyčajnou destináciou. Ponúka skvelé zážitky, ktoré s vami ostanú už navždy. Ticho dolín sa tu mieša s príjemným šumom vodopádov. Pokiaľ hľadáte miesto, kde pocítite srdce Slovenska, neváhajte a vydajte sa na spoznávanie Slovenského raja!