Home Dobré rady Kedy a prečo kúpiť ready made s.r.o.

Kedy a prečo kúpiť ready made s.r.o.

by slovakmag
Kedy a prečo kúpiť ready made s.r.o.

Pojem eseročka je na Slovensku veľmi známy, keďže ide o najpopulárnejšiu formu podnikania v tesnom závese za živnosťou. Oveľa menej ľudí a začínajúcich podnikateľov má informácie o ready made s.r.o.. Ready made s.r.o. je zaujímavý spôsob, ako začať podnikať rýchlo, bez administratívnej záťaže a skrytých poplatkov.

Živnosť sa nie každému oplatí

Najjednoduchším spôsobom, ako sa začať venovať biznisu a vymaniť sa zo zamestnaneckých pomerov je otvorenie živnosti. Otvoriť živnosť znamená v dnešnej dobe zopár klikov na internete. Samozrejme len za predpokladu, že vlastníte zaručený elektronický podpis, ktorý je možné získať vďaka eID čiže občianskemu preukazu s čipom.

Okrem rýchlosti začiatku podnikania vďaka online založeniu ušetríte. Za voľné živnosti založené elektronicky neplatíte žiadny poplatok. Za papierové založenie by ste museli uhradiť poplatok v sume 5 €/ 1 živnosť. Živnosť má však dve nevýhody. Prvou je, že za záväzky firmy ručíte aj osobným majetkom. Druhou nevýhodou je odvodové zaťaženie, ktorému sa dá vyhnúť, ak sa rozhodnete pre založenie s.r.o..

Rozdiel medzi s.r.o. a ready made s.r.o.

Prakticky neexistuje rozdiel medzi klasicky zakladanou eseročkou a eseročkou už založenou. No najväčším rozdielom je to, že budete odbremenení od celého procesu, ktorý obnáša založenie s.r.o.. Proces založenia eseročky trvá tri týždne až mesiac. Pre niekoho je toto obdobie priveľmi dlhé, a preto sa začínajúci podnikatelia rozhodnú pre kúpenie ready made s.r.o..

Expresné podnikanie vďaka jedinému podpisu

Kúpiť ready made s.r.o. znamená, že prídete do firmy, podpíšete zmluvu a začnete podnikať. Aké ľahké, všakže? Ihneď po podpise zmluvy sa stávate právoplatným majiteľom eseročky. Avšak zápis do Obchodného registra trvá približne dva dni. Napriek tomu môžete začať vykonávať podnikateľskú činnosť.

Hlavné výhody ready made s.r.o.

  • Rýchlosť podnikania
  • Eseročka má dlhšiu existenciu, čím je vierohodná
  • K ready made s.r.o. je možné dokúpiť sídlo spoločnosti
  • Žiadne riziko odmietnutia zápisu do registra alebo skrytých poplatkov

 

 

 

 

 

 

You may also like