Home Dobré rady Tieto chyby robia ľudia pri výbere matraca

Tieto chyby robia ľudia pri výbere matraca

by slovakmag
Tieto chyby robia ľudia pri výbere matraca

Sme to, čo jeme a cítime sa tak, ako spíme. Tento výrok plne platí, a preto sa zamyslite nielen nad tým, čo máte na tanieri, ale aj nad tým, čo máte na posteli. Myslíte samozrejme matrace. O nutnosti výberu kvalitného matraca sa už veľa popísalo, ale len málokto sa pravidiel výberu drží. Vyvarujte sa najčastejším chybám pri kúpe matracov.

Zamerajte sa na tvrdosť

Väčšina ľudí pri výbere matraca zohľadňuje predovšetkým jeho veľkosť. Niektorí sa zamyslia aj nad zdravotnými vlastnosťami, a to hlavne alergici. Samozrejme, že aj tieto dva parametre sú dôležité, ale nezabudnite tiež na tvrdosť matraca. Matrace sa podľa tvrdosti rozdeľujú do piatich skupín. Mäkšie sa označujú číslicami 1 až 3. Najviac preferované sú stredne tvrdé matrace. Všetko samozrejme závisí od vašich požiadaviek a stavbe tela. Vo všeobecnosti môžete povedať, že matrace pre deti a matrace pre mladších ľudí bývajú tvrdšie. Naopak seniori preferujú mäkšie matrace. Dôležitá je tiež váha človeka. Ľahším ľuďom by sa na tvrdom matraci nespalo veľmi pohodlne. Ľudia s nadváhou však potrebujú oporu tela a tvrdšie matrace.

Každý potrebuje iný matrac

Pri výbere matraca pre manželskú posteľ by ste mali dať prednosť dvom kusom matraca. Nejde len o už spomínanú tvrdosť matraca, ale tiež materiál, z ktorého je matrac vyrobený. Preto si matrace vyberajte individuálne podľa potrieb každého z vás. V tomto ohľade máte naozaj široký výber. Najviac kupované sú matrace pružinové, latexové a z lenivej peny. Posledný menovaný matrac z lenivej (pamäťovej) peny vyhovuje najväčšiemu počtu ľudí a zároveň je veľmi zdravým variantom. Pamäťová pena sa vďaka ľudskému teplu mení a poskytuje telu oporu na správnych miestach. Pri zmene polohy v spánku sa pena vracia len veľmi pomaly do pôvodného stavu, čím sa znižuje riziko narušenia krvného obehu. Spánok na matraci z pamäťovej peny je relaxom bez pocitov tlaku či prebúdzania sa zo spánku. Kliknite na stránky e-shopu matracentrum a vyberte si dokonalý matrac pre dokonalý spánok.

Nezabúdajte na doplnky

Posledným krokom k výberu matraca by mali byť jeho doplnky. Na doplnky drvivá väčšina kupujúcich zabudne. Následne sa čudujú, keď sa ich matrac rýchlejšie opotrebí alebo zašpiní. Preto by vám vo výbave nemali chýbať poťahy alebo chrániče na matrac. Chrániče na matrac ho dlhšie udržia v správnom tvare, absorbujú vlhkosť a ľahko sa udržujú.

 

 

 

You may also like