Home Dobré rady Uľahčite si domáce práce – stavte na robotický vysávač!

Uľahčite si domáce práce – stavte na robotický vysávač!

by slovakmag
Uľahčite si domáce práce – stavte na robotický vysávač!

Priznajme si, že večné upratovanie, vysávanie či umývanie nám už niekedy lezie poriadne na nervy. A hoci tieto činnosti nepatria medzi TOP10 obľúbených, upratovať jednoducho treba. Robotické vysávače sú jedným z tých výdobytkov modernej doby, ktorým sa v tomto smere dá len veľmi ťažko odolať. A ak si ich údržba vyžaduje len minimum našej pozornosti, sú voľbou č. 1 v udržovaní čistoty našich domovov.

Robotický vysávač v domácnosti = viac času na rodinu

Ono by to mohlo pokojne znieť ako otrepaná fráza, v reálnom živote je to však holý fakt. Ten slastný pocit, keď ráno po odchode do práce sa v našom dome začne vysávať či vytierať podlaha a my po návrate domov už nemusíme tráviť hodiny upratovaním, je ozaj na nezaplatenie. Svoje o tom vedia najmä rodiny s malými deťmi, pri ktorých je podlaha bez smetí, zbytkov jedla či špinavých fľakov takmer sci-fi záležitosťou. V SMART domácnostiach má však používanie robotického vysávača celkom inú dimenziu. S možnosťou napojenia na centrálny vysávač nám odpadá aj to málo starostlivosti, ktorú je potrebné venovať jeho chodu, vyprázdňovaniu nádoby alebo čisteniu kief. To všetko za nás urobí centrálny vysávač.

Čo všetko náš robotický vysávač dokáže?

Ak sa povie robotický vysávač, je zrejmé, že na jeho chode sa výrazným spôsobom podpísali smart technológie. Dokázať sa orientovať po celej domácnosti, vysávať efektívne a nevracať sa na miesta, kde už vysávané bolo, chce naozaj trochu z tej pomyselnej inteligencie. Na trhu je veľa druhov robotických vysávačov. Tie jednoduchšie pracujú bez navigácie, to znamená, že v priestore sa orientujú len pomocou senzorov vo svojich nárazníkoch. Tie pri náraze detekujú prekážku a vysávač sa potom vydá celkom iným, neriadeným smerom. Takýmto spôsobom dokáže povysávať zhruba 75 % objemu podlahovej plochy, čo až také efektívne nie je.Uľahčite si domáce práce – stavte na robotický vysávač!

Kvalitnejšie robotické vysávače však pracujú za pomoci navigácie s využitím najmodernejších SMART technológií, mnohé je možné riadiť pomocou aplikácie z nášho smartfónu. Ich efektivita vysávania sa šplhá až takmer k 100 % povysávanej celkovej plochy, čo je naozaj úctyhodné číslo. Robotický vysávač tak dokáže rozpoznať nielen schody či koberec, ale jeho senzory zmapujú miestnosť a vyhodnotia tú najlepšiu trasu na čo najefektívnejšie vysávanie. Po dosiahnutí stanovenej hodnoty batérie sa vráti na napájaciu stanicu a po dobití dokáže pokračovať vo vysávaní tam, kde prestal. A my ho cez mobilnú aplikáciu môžeme kontrolovať, stanoviť mu harmonogram vysávania či ho jednoducho vypnúť alebo zapnúť.

Hovorí sa, že na dobré sa ľahko zvyká. Tí z nás, ktorí si už život s robotickým vysávačom vyskúšali, nám určite dajú za pravdu. Ak však robotický vysávač napojíme na centrálny vysávač domu, náš pohľad na upratovanie sa diametrálne zmení.

 

You may also like