Home Dobré rady Vchodové dvere – viac ako len vstup do vášho domova

Vchodové dvere – viac ako len vstup do vášho domova

by slovakmag
Vchodové dvere – viac ako len vstup do vášho domova

Každý z nás si asi veľmi dobre uvedomuje fakt, že vchodové dvere nie sú len hlavným vchodom do domu, ale sú kľúčom k tomu, aby ste hosťom poskytli pohľad na váš štýl a osobný vkus. Bezpečnostné vchodové dvere by mali ukázať osobnosť vášho domova, či už formálnu alebo jednoduchú. Výber správnej veľkosti, materiálu, štýlu, povrchových úprav a akcentov dverí môže mať taktiež veľký vplyv na vytvorenie teplého a príjemného domova, čo je cieľom každého z nás. Okrem toho si treba uvedomiť aj to, že vchodové dvere musia byť dostatočne odolné, aby odolali živlom a každodennému používaniu, pričom by mali dopĺňať architektonický štýl a dizajn interiéru. Ako si teda vybrať správne vchodové dvere do nového domova?

Materiál a estetika sú alfou a omegou

V prvom rade by ste mali zvážiť funkčnosť a estetiku dverí, ktoré budú vstupom do vášho príbytku. Každý typ materiálu ponúka určité výhody v závislosti od prostredia, kde bývate, resp. kde plánujete postaviť vytúžený domček. Pri rozhodovaní, ktorý materiál je pre váš domov vhodný, by ste mali zvážiť energetickú účinnosť, trvanlivosť, údržbu a ochranu, akú bezpečnostné dvere ponúkajú. Aj keď sú drevené dvere rovnako ako i drevené okná luxusné a krásne, vyžadujú si značnú starostlivosť. Drevo je citlivé na vlhkosť, ktorá môže spôsobiť zdeformovanie, popraskanie a zmenu tvaru dverí. Priame vystavenie slnečnému žiareniu môže tiež spôsobiť opotrebovanie drevených dverí. CPL a HPL laminátové dvere sú skvelou voľbou pre domy postavené v drsnom a vlhkom podnebí. Materiál vydrží dlhšie ako drevo a vďaka penovej izolácii jadra poskytuje oveľa väčšiu úsporu energie.

Pozor na bezpečnosť

Bezpečnostné i protipožiarne dvere si zachovávajú vzhľad modelových typov dvier, pričom spĺňajú všetky parametre požiarneho uzáveru a zároveň chránia majetok. Sú ideálnou voľbou pre všetkých tých, ktorí vyžadujú maximálnu istotu a bezpečnosť, a to nielen majetku, ale v prvom rade zdravia.

 

You may also like