Home Krása a zdravie Detské matrace pre správny vývoj vášho dieťaťa

Detské matrace pre správny vývoj vášho dieťaťa

by slovakmag
Detské matrace pre správny vývoj vášho dieťaťa

Kupovať detskú posteľ bez toho, aby ste si overili kvalitu matraca je veľká chyba. Telo dieťaťa sa rýchlo vyvíja a nesprávna poloha pri spaní zapríčinená zle vybratým matracom vedie k degenerácii chrbtice. Preto pre deti vyberajte také matrace, ktoré budú pre ich telo oporou a prispejú k zdravému spánku vašej ratolesti.

Pre deti sú vhodnejšie tvrdé matrace

Matrace pre deti by mali byť skôr tvrdšie ako mäkšie. Je to z dôvodu, že pre deti má byť matrac oporou a nemal by sa počas spania prehýbať v niektorých častiach tela. Veľa ľudí si myslí, že matrac, ktorý je vhodný pre nich dobre poslúži aj dieťaťu. Preto sa často môžeme stretnúť s tým, že pre dieťa vyberú matrac s pamäťovou penou, ktorú dospelí ľudia preferujú. Je to chyba, pretože matrac s pamäťovou penou je pre dieťa príliš mäkký resp. dieťa ako keby v takomto matraci plávalo. Najlepšou voľbou pre deti je kokosová alebo studená pena. Matrace zo spomínaných materiálov značky materasso sú zárukou kvality, ktorú by ste mali svojmu dieťaťu dopriať. Tieto materiály poskytujú chrbtici oporu presne tam, kde je to pre vývoj tela dôležité. Oba spomenuté materiály navyše dobre odvádzajú vlhkosť a sú antibakteriálne. Tieto vlastnosti sú dôležité preto, aby sa u detí nevytvorila alergia. Matrace pre dospelých by mali mať hrúbku nad 15 cm. U detí stačí, ak budú hrubé do 10 cm. Veľkosť matraca pre deti môže byť rôzna a zväčša sa pohybuje v dĺžke od 120 cm a v šírke od 60 cm. Samozrejme, že je potrebné prihliadať na výšku dieťaťa. Na stránkach e-shopu matracentrum nájdete detské matrace vo všetkých rozmeroch za veľmi priaznivé ceny.

Na čo by ste nemali zabudnúť

Pri správnej starostlivosti vám matrace pre deti vydržia celé roky. Myslite však na údržbu a ich ochranu. K detskému matracu by ste mali vždy dokúpiť aj snímateľný poťah. Tento poťah z matraca jednoducho dáte dole a operiete ho v práčke. Nemusíte sa obávať malých nehôd detí počas noci a ani toho, že by sa v matraci usadili parazity. U najmenších detí si dokúpte k poťahu tiež chránič matraca. Nezabudnite ani na to, že detský matrac nemôžete zo zdravotných dôvodov využívať tak dlho ako matrac pre dospelých. Mali by ste ho vymeniť po zhruba 5 rokoch. Pre odrastajúce deti kvôli úspore kúpte obojstranný matrac s rôznym stupňom tvrdosti.

 

 

 

You may also like