Home Vedeli ste, že… Zaujímavé informácie o stane na auto

Vedeli ste, že… Zaujímavé informácie o stane na auto

by slovakmag
Vedeli ste, že... Zaujímavé informácie o stane na auto

Fenomén posledných rokov sa zo zahraničia postupne dostáva aj k nám. Klasické stany nahrádzajú autostany. Ľudia túžia po komforte, ktorý im obyčajný stan počas kempovania nedokáže poskytnúť. Zaujímavé informácie o stanoch na auto aj vás presvedčia, že ide o veľmi praktický spôsob stanovania.

Stan na auto je možné inštalovať na každom vozidle

Prvá informácia je pre majiteľov automobilov kľúčová. Autostany je možné postaviť resp. inštalovať na všetky typy vozidiel. Je jedno či máte, malé osobné auto, ale SUV. Jediné, čo pre inštaláciu stanu potrebujete overiť je nosnosť strechy a index nosnosti pneumatík.

Stan na auto sa inštaluje na priečniky na streche

Predpokladom úspešného namontovania stanu na strechu sú priečniky. Systém je podobný ako, keď inštalujte na strechu strešné boxy. Znamená to, že prvým bodom nákupného zoznamu pred výberom autostanu sú priečniky.

Stan na auto je možné kúpiť v dvoch modeloch

Stan na auto sa vyrába v dvoch prevedeniach. Prvým typom je stan s pevnou škrupinou. Druhou možnosťou je látkový stan. Názvy trochu klamú, pretože oba typy stanu na auto sú pevné a odolné. Líšia sa len spôsobom rozkladania a veľkosťou.

Stan na auto je dostatočne veľký pre celú rodinu

Stany na auto majú priestor pre jednu až štyri osoby. Menšie sú stany s pevnou škrupinou. Celá spodná časť tohto modelu autostanu leží na streche. Látkové stany sú určené pre dve dospelé osoby a dve deti. Priestor je väčší vďaka možnosti vytiahnutia časti autostanu do strany. Vytiahnutú časť podopiera rebrík.

Stan na auto disponuje v spodnej časti matracom

Najväčšou výhodou stanu na auto je pohodlné spanie. Dno autostanu tvorí veľmi komfortný matrac. Matrac spolu s bohatým priestorom a doplnkovým príslušenstvom vám zaručia spánok ako doma v posteli.

Stan na auto a doplnkové príslušenstvo

K stanu na auto je možné dokúpiť veľa doplnkov. Veľmi obľúbené sú prístrešky na grilovanie a prídavné stany k autu. V prídavnej časti sa môžu vyspať ďalšie osoby. Do stanu sa dajú dokúpiť stohovateľné stolčeky, LED lampy a rôzne vrecúška na uskladnenie drobností.