Home Dobré rady Zvažujete kúpiť cyklovozík pre dieťa? 7 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť

Zvažujete kúpiť cyklovozík pre dieťa? 7 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť

by slovakmag
Zvažujete kúpiť cyklovozík pre dieťa? 7 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť

Cyklovozíky patria k základnej výbave športovcov, ktorí sa chcú pohybu venovať s malými deťmi. Pre cyklistov neexistuje lepšia pomôcka ako detský cyklovozík. Možno vás v prvom momente odradí cena, ktorá sa zdá byť vysoká, ale z hľadiska kvality a využitia vozíka sa jeho kúpa naozaj vyplatí. Prečo ide o tak skvelú pomôcku?

1. Športovanie aj s bábätkom

Detské cyklovozíky sú jediné športové pomôcky, ktoré umožňujú bicyklovanie s malým bábätkom. Vozík vám dobre poslúži od narodenia dieťaťa (vďaka špeciálnej vložke) až do približne 6 rokov veku dieťaťa. Športové kočiare a ani sedačky v tomto smere vozíky nenahradia.

2. Maximálne pohodlie pre dieťa

Cyklovozíky sú priestorovo veľmi štedré. Dieťa ma vo vozíku priestor na spinkanie i hranie. Nuda mu iste nehrozí, pretože môže svet okolo seba sledovať cez priezory. Prevážanie detí vo vozíku je tak príjemné, že si ho užíva naozaj každé dieťa.

3. Vysoká bezpečnosť a pohodlie

Využívať detské cyklovozíky je komfortné aj pre rodičov. Nemusia sa obávať, že by sa dieťa zranilo. Bezpečnosť vozíkov je istená rôznymi spôsobmi. Prvou zásadnou informáciou je, že vozík sa neprevráti po páde cyklistu. Vo vnútri vozíka je dieťa pripevnené popruhmi a pred otrasmi ho chráni odpruženie.

4. Praktické nastavenie vozíka

Vo vozíku môžete dieťatko rôzne polohovať. Nastaviť sa dajú rukoväte nielen do rozmanitej výšky, ale tiež do prednej alebo zadnej časti. Cyklovozíky sa dajú rovnako ako športové kočiare zložiť. Po zložení sú veľmi kompaktné a praktické na prenášanie.

5. Mnohostranné používanie

Cyklovozíky sa využívajú predovšetkým počas jazdenia na bicykli. Dajú sa však používať aj pri iných športoch. Prídavné sety umožňujú vozík pripevniť k pásu. S vozíkom je možné behať, venovať sa in-line korčuľovaniu alebo v zime bežkovaniu.

6. Využitie za každého počasia

Vo vozíku je dieťa chránené pred UV žiarením. Zároveň vozík neprefúkne ani silný vietor. Sieťka chráni dieťa pred hmyzom. Vďaka pláštenke sa nemusíte obávať dažďa či snehu.

7. Nielen športová pomôcka

Čo s cyklovozíkom po tom, ako dieťa odrastie? Možnosťou je jeho predaj. Väčšina rodičov si však vozík upraví a používa ho na prevážanie nákupov, batožiny alebo domácich maznáčikov.

 

 

 

You may also like