Home Dobré rady 7 dôvodov, prečo používať masážny valec

7 dôvodov, prečo používať masážny valec

by slovakmag
7 dôvodov, prečo používať masážny valec

Masážnych pomôcok, ktoré je možné využívať doma, je veľké množstvo. Pre športovcov sú ideálne masážne pištole, masážne vankúše, podložky a valce. Tieto pomôcky umožňujú premasírovať a uvoľniť vybranú svalovú partiu. Masážne valce sú zo všetkých spomínaných pomôcok vhodné nielen ako pomôcka na masáž, ale tiež ako súčasť tréningu.

1. Skvelá cena a skladnosť

Nebudeme si klamať, cena je pre väčšinu ľudí dôležitá. Masážny valec stojí pár eur. Vybrať si môžete rôzne typy valcov. Líšia sa veľkosťou, tvrdosťou, povrchovou úpravou. Valec doma jednoducho schováte pod posteľ alebo si ho so sebou môžete zbaliť na tréning. A relax si vďaka valcu užijete rovnaký ako keď používate masážne kreslo.

2. Uvoľnenie svalstva

Masážny valec sa dá použiť pred i po cvičení. Po tréningu slúži na uvoľnenie svalstva. Vďaka tejto pomôcke sa skráti čas rekonvalescencie po cvičení. Svaly budú rýchlejšie pripravené na ďalší tréning a nebudete trpieť svalovou horúčkou.

3. Mobilizačná pomôcka

Masážny valec slúži nielen ako pomôcka na masáž, ale tiež ako pomôcka na mobilizačné cvičenia. Vďaka používaniu valca sa zvýši svalový rozsah a rozsah vykonávaných pohybov. Nebudete cítiť stuhnutosť a dokážete lepšie reagovať zmeny pohybu pri cvičení. Flexibilita pohybu je dôležitá aj počas bežných činností, nielen pri cvičení.

4. Odstránenie bolestí

Mimo tréningov vám masážny valec pomôže bojovať s bolesťou v rôznych častiach tela. Podľa veľkosti valca je možné jeho použitie na premasírovanie bolestivých častí na chrbte, na nohách i rukách.

5. Dobré držanie tela

Vďaka cvičeniu s valcom a masážam sa zlepší držanie vášho tela. Správne držanie tela je dôležité kvôli eliminácii stuhnutosti svalov. Keď dlhodobo chodíte či sedíte nesprávne resp. krivo, dostavia sa bolesti chrbtice.

6.  Funkčná rozcvička

Masážny valec je dobrá pomôcka počas rozcvičiek pred tréningom. Prekrvené svaly sa rýchlejšie prispôsobia záťaži. Týmto spôsobom predídete riziku zranenia počas cvičenia. Svaly vás po tréningu nebudú bolieť.

7. Prekrvenie

Používanie masážneho valca pomáha k správnej funkcii kardiovaskulárneho systému. Zvyšuje sa prietok krvi, ktorý je dôležitý pre priechodnosť tepien. Premasírovaná je tiež pokožka, ktorá vyzerá zdravšie a netvorí sa na nej celulitída. Vyberte si masážny valec zo stránok inSPORTline a doprajte svojmu telu len to najlepšie.

 

 

You may also like