Home Krása a zdravie 8 rýchlych spôsobov vďaka, ktorým budete vždy vyzerať ako po dovolenke

8 rýchlych spôsobov vďaka, ktorým budete vždy vyzerať ako po dovolenke

by slovakmag
8 rýchlych spôsobov vďaka, ktorým budete vždy vyzerať ako po dovolenke

Žiarivá pokožka, ľahký rumenec, zdravé opálenie – takto vyzeráme po návrate z dovolenky. Ale po niekoľkých týždňoch sa všetko vráti tam kde to bolo – tón tváre vybledne a získa sivastý odtieň charakteristický pre obyvateľa mesta. Existujú však triky, ktoré vám môžu pomôcť vždy vyzerať sviežo.

1. Očistite si tvár masážou

Ako si čistíte pleť? Nanesiete špeciálny krém, olej alebo penu a potom opláchnete vodou? V zásade je všetko správne. Je však oveľa efektívnejšie masírovať tvár spolu s aplikáciou čistiaceho prostriedku.

Ľahko búšte končekmi prstov od brady po čelo. Potom si ľahko zovrite líca a bradu. Tým sa zlepší krvný obeh, takže sa vaša tvár okamžite začervená.

Potom výrobok nevypláchnite, ale utrite vlhkou handričkou alebo uterákom. Robte to hladkými pohybmi od stredu tváre k periférii tváre. Kruhové pohyby vtierajú do pokožky iba nečistoty a toxíny.

2. Umyte si tvár éterickým olejom

Naplňte umývadlo teplou vodou a pridajte pár kvapiek rôznych éterických olejov. Je potrebné ich zvoliť v závislosti od potrieb pokožky a tela. Harmanček a levanduľa upokojujú citlivú pokožku a pomáhajú zmierňovať stres. Ruža a myrha zvlhčujú pokožku a povznášajú náladu. Eukalyptus a fragónia zmierňujú mikrozápaly.

3. Nezabudnite na masáž

Aby ste zabránili opuchom a tmavým kruhom pod očami, si tieto oblasti ráno pred aplikáciou produktu na očné viečka premasírujte.

Najskôr oblasť pod očami prepracujte jemným štipkaním bez prudkých pohybov alebo naťahovania. Potom urobte akupresúru – prstami stlačte body na dolnom viečku, pohybujte sa od vnútorných kútikov očí k vonkajším.

4. Pite šťavu z aloe

Mikrozápaly na koži môžu naznačovať problémy s pečeňou. 100% aloe šťava ju pomôže liečiť a odvádzať toxíny z tela.

Má sa užívať 20 – 50 mililitrov trikrát denne jednu hodinu pred jedlom. Šťava z aloe sa môže riediť vodou alebo inou šťavou. Pre efektívne čistenie by sa mal nápoj skonzumovať do 2 – 3 mesiacov.

5. Normalizujte pH

Je vaša pokožka zrazu príliš suchá a citlivá? Alebo naopak mastná? Ukazovatele acidobázickej rovnováhy sa zjavne odchyľovali od normy. Môže to mať veľa dôvodov – od umývania tváre tvrdou vodou z vodovodu a nesprávnej stravy až po nadmerný psychický stres alebo užívanie antibiotík.

Na normalizáciu pH budete musieť zmeniť obvyklé spôsoby dennej starostlivosti. Výrobcovia, bohužiaľ, zriedka označia hodnotu pH na kozmetickom výrobku, častejšie iba píšu, že výrobok „normalizuje pH“, ale to nič neznamená.

Normálne pH pokožky sa pohybuje od 4,5 do 5,5. Ak je pokožka mastnejšia, hodnota pH sa môže pohybovať na úrovni 6,5–7 a mala by sa znížiť použitím prípravkov s pH 4,0–4,5 (ľahký peeling, tonikum). A ak je pokožka veľmi suchá, pH môže byť 4,4, potom sa odporúča použitie kozmetických olejov a výživných krémov.

6. Používajte pomôcky

Je potrebné odstrániť vrstvu odumretých buniek z povrchu kože nie čas od času, ale každý deň. Koniec koncov, práve kvôli ich hromadeniu na povrchu získava tvár šedivý odtieň. Najvýhodnejšie je to urobiť pomocou moderných pomôcok – zariadení na každodennú starostlivosť o tvár.

7. Pripravte ľad

Naplňte bežný balón trochou vody, zaviažte ho a vložte do mrazničky. Keď po prebdenej noci potrebujete osviežiť, odstrániť opuch a vrátiť červeň, vytiahnite túto loptu, zabaľte ju do látky a priložte si ju na tvár.

8. Zhlboka dýchajte

Trochu dychových cvičení počas každodenného rituálu starostlivosti o pleť pomôže okysličiť vaše bunky. Dýchajte zhlboka nosom po dobu 6 pulzov srdca a vydychujte rovnako dlho.

 

 

 

You may also like