Home Dobré rady WC + bidet. Pohodlný luxus.

WC + bidet. Pohodlný luxus.

by slovakmag
WC + bidet. Pohodlný luxus.

Ľudia si v poslednej dobe začínajú viac uvedomovať dôležitosť zdravého životného štýlu, ku ktorému neoddeliteľne patrí dostatok pohybu, zdravá strava, starostlivosť o svoj zovňajšok a tiež osobná hygiena. Hlavnou úlohou hygieny je zabrániť, aby negatívne faktory vonkajšieho prostredia prekročili rámec prispôsobivosti ľudského organizmu. V každodennom víre povinností siahame po výdobytkoch najmodernejšej techniky, aby nám aspoň sčasti pomohli náš drahocenný čas ušetriť a nadobudnúť pocit, že s ich pomocou dbáme o svoje zdravie. Žiadané je všetko, čo je dobre vyzerajúce, komfortné a praktické zároveň. Všetko, čo nám prinesie pozitívne výsledky rýchlo a jednoducho.

Finančné hľadisko

Kombinácia WC a bidetu je finančne, časovo aj priestorovo úsporná. A práve úspora je kľúčovým faktorom pri výbere a kúpe akéhokoľvek tovaru.

Medzi hlavné výhody bidetu patrí úspora vody oproti klasickému sprchovaniu.

Zdravotné hľadisko

WC a bidet v jednom je univerzálnym riešením pre všetkých, ktorí dbajú o svoju osobnú hygienu. Veď aj špinavé ruky si pred utretím do uteráka najprv umyjeme vodou. Keď si čistíme zuby, tiež nepoužijeme papier, ale vodu. Rovnaké je to pri umývaní riadu, auta atď.  Dnes má už každý v domácnosti automatické práčky a umývačky riadu, ktoré sú rovnako ako bidety omnoho účinnejšie.

WC + bidet je skvelým pomocníkom taktiež pre tých, ktorí majú zníženú pohyblivosť alebo gynekologické problémy.

Priestorové hľadisko

WC a bidet v jednom nezaberá miesto navyše a netreba kupovať dve osobitné keramiky, nakoľko je bidetová tryska zabudovaná priamo do klasického WC. Montáž, ovládanie aj údržba sú veľmi jednoduché. Nevyžaduje si zložitú manipuláciu. Nejedná sa o žiadnu elektroniku ani výsuvné mechanizmy. Ovláda sa externe, pomocou zmiešavacej batérie alebo ventilu. Možné je nastavenie aj pre používateľov ľavákov. Bidetová tryska nepúšťa iba studenú alebo iba teplú vodu. Vhodnú teplotu je možné vopred namiešať.

Nie je vhodný len do súkromných domácností, ale tiež do hotelov, ubytovní, športových centier, plavární, pracovísk či ostatných verejne prístupných interiérov. Skrátka všade tam, kde trávime čoraz viac času, či už v pracovnej dobe alebo počas dovolenky.

Ekologické hľadisko

Takzvaná „mokrá očista“ má na environmentálne prostredie menší dopad  ako používanie toaletného papiera. Pre posúdenie celkového životného cyklu je nevyhnutné vziať do úvahy suroviny, výrobu, spotrebu a tiež likvidáciu výrobku. Dopad výroby toaletného papiera na životné prostredie hrá v tomto ohľade zásadnú rolu.

Na trhu je nespočetné množstvo druhov závesných, samostatne stojacich a kombi WC + bidetov 2 v 1. Máte možnosť si vybrať od štandardných ekonomických radov, cez moderný dizajn talianskych návrhárov, či romantický retro dizajn, až po ručne pozlátené a dekorované modely pre tých najnáročnejších zákazníkov.

K vybranému modelu WC + bidetu 2 v 1 môžete zakúpiť ostatné vybavenie kúpeľne. V ponuke sú umývadla rôznych veľkostí so stĺpmi pre voľné postavenie, či umiestnenie na nábytkové skrinky alebo dosky, prípadne pre celkový dizajn kúpeľne je možné použiť i samostatné WC (bez bidetovej trysky) a samostatný bidet.

 

 

 

 

 

 

You may also like