Home Dobré rady Detské odrážadlo nie je len hračka

Detské odrážadlo nie je len hračka

by slovakmag
Detské odrážadlo nie je len hračka

Iste nám dáte za pravdu, že sledovať drobca na odrážadle je neskutočne rozkošné. Odrážadlá však neslúžia len na zábavu. Pre malé deti znamená odrážadlo oveľa viacej ako len vyplnenie voľného času. Odrážalo je nielen hračka, ale tiež prostriedok k zdokonaleniu zručností vašej malej ratolesti.

Odrážadlá aj pre najmenšie deti

Odrážadlá sa dajú zakúpiť pre deti od jedného roku. Možno sa vám to zdá veľmi skoro, ale deti sú veľmi prispôsobivé, rýchlo sa učia a aj tie najmenšie budú mať radosť z pohybu. Detské odrážadlá sú vlastne predprípravou pred kúpou bicykla. Na odrážadle si dieťa osvojí pravidlá udržania rovnováhy. Následne nebude mať problém sa naučiť jazdiť na bicykli, a to dokonca bez pomocných koliesok. Podobne ako detské bicykle, aj odrážadlá dávajú dieťaťu pocit slobody a dospelosti. K jazde na odrážadle nebudete musieť dieťa nútiť. Práve naopak, každé dieťa si jazdu na ňom obľúbi od prvej minúty. Prispieva k tomu fakt, že detské odrážadlá sa vyrábajú s rôznymi rozprávkovými motívmi a vo veselých farbách. V súčasnosti nájdete v obchodoch odrážadlá, ktoré sú vhodné nielen na spevnené cesty, ale tiež na jazdu v prírode. Odrážadlá sú veľmi skladné, ľahko ich uložíte do kufra vozidla a môžete sa vybrať na rodinný výlet. Kvôli bezpečnosti vám odporúčame k odrážadlu dokúpiť ochrannú helmu a chrániče kolien. Odrážadlá rôznych modelov pre menšie i väčšie deti kúpite spolu s doplnkami na stránkach internetového obchodu inSPORTline.

Zdravý pohyb a zábava

Pri jazde na odrážadle sa dieťa zabaví a zároveň sa pohybuje na čerstvom vzduchu. Môžeme vám zaručiť, že drobec, ktorý sa preváža celý deň na odrážadle, zaspí večer behom sekundy. Dieťa si nielen vybije baterky, ale tiež získa nové podnety, preskúma okolie a jeho pohybové schopnosti sa budú správne vyvíjať. Detské odrážadlá pre najmenšie deti sú zabezpečené prostredníctvom tyče, ktorou vy dieťa navigujete a zároveň ho chránite pred pádom. Napriek tomu aj na tomto type odrážadla sa dieťa naučí ovládať balans. Dôležitý je tiež fakt, že jazdou na odrážadle sa dieťa učí orientovať v priestore a vyhodnocovať nové informácie, napríklad rýchlosť a vzdialenosť. Pri jazde sa dieťaťu rozvíja tiež motorika a posilňujú sa svaly na rukách, nohách či chrbte. Odrážadlo využijete nielen v exteriéry, ale tiež vo vnútorných priestoroch počas zimných mesiacov.

 

 

 

You may also like