Home Dobré rady Pozor na výber vhodného materiálu pri kúpe interiérových dverí

Pozor na výber vhodného materiálu pri kúpe interiérových dverí

by slovakmag
Pozor na výber vhodného materiálu pri kúpe interiérových dverí

Existuje niekoľko štýlov a prevedení interiérových i exteriérových dverí, vrátane verzií vyrobených z tradičných materiálov ako je drevo, prípadne fóliové či CPL laminované dvere. Dôležité je, aby dvere ladili štýlovo nielen s interiérom, ale tiež exteriérom vášho domu, pričom je pri kúpe nutné zvážiť niekoľko ďalších aspektov, ktoré sú smerodajné.

Prvá vec, ktorú by ste mali brať do úvahy pri výbere nových dverí, je typ a štýl dverí, ktoré najlepšie vyhovujú vlastnostiam a preferenciám, ktoré od nich očakávate. Môžete si vybrať rôzne veľkosti dverí, prípadne nainštalovať dvojkrídlové dvere alebo presklené dvere, ktoré budú do miestnosti prepúšťať dostatok prirodzeného svetla.

Aký typ materiálu mám zvoliť?

Zvolený štýl dverí zohráva veľkú úlohu pri rozhodovaní o materiáli, z ktorého by mali byť vyrobené, aj keď toto rozhodnutie môže ovplyvniť najmä váš rozpočet. Fóliové dvere si môžete vybrať z rôznych farebných štýlov a prevedení, pričom výplň takýchto dverí tvorí voština. Laminátové interiérové dvere sú odolnejšie a stále cenovo dostupné, pričom sa môžu pochváliť vyššou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, čo oceníte najmä vtedy, ak máte malé deti, prípadne domácich miláčikov. Drevená dýha sa vyznačuje najvyšším stupňom kvality, keďže takéto dvere vám pri správnej a pravidelnej údržbe môžu vydržať pokojne aj desiatky rokov.

Dostatok svetla v interiéri musí byť!

Jednou z najobľúbenejších dekoratívnych vlastností dverí sú zasklené panely, ktoré môžu byť číre, matné alebo nepriehľadné. Najmä vtedy, ak je vstupná chodba tmavá, presklenie je skvelý spôsob, ako „priniesť“ do miestnosti dostatok svetla. Nezabudnite tiež na kvalitné drevené okná, keďže práve výroba drevených okien prešla za posledné roky mnohými inovatívnymi spôsobmi a procesmi, vďaka ktorým sa môže drevo pochváliť tými najlepšími izolačnými vlastnosťami!

 

You may also like