Home Dobré rady Dynamické športy, pri ktorých na vás nezostane nitka suchá

Dynamické športy, pri ktorých na vás nezostane nitka suchá

by slovakmag
Dynamické športy, pri ktorých na vás nezostane nitka suchá

Máte sedavý tip zamestnania? Milujete rýchlosť, dynamiku a potrebujete sa pri športe vypotiť? Ak ste si odpovedali áno, nie sú pre vás určené športy ako posilňovanie alebo joga. Pomôžeme vám nájsť šport, pri ktorom sa spotíte do poslednej nitky.

Intenzívny beh i HIIT tréningy

Poriadne sa vypotiť dokážete aj pri intenzívnom behu. Beh si môžete spestriť prestávkami, počas ktorých urobíte istý počet, drepov, kľukov alebo zostanete niekoľko sekúnd v planku. Veľmi účinné je tiež striedanie vyššej a nižšej intenzity t.j. pár metrov prejdite v rýchlej chôdzi a následne si poriadne zašprintujte. Na podobnom princípe sú zostavené HIIT tréningy, na ktoré je možné sa prihlásiť skoro vo všetkých fitness centrách. Na HIIT tréningu je skvelé nielen to, že sa z vás bude pot liať, ale i to, že tréning netrvá viac ako 30 minút. Jednotlivé cviky pri HIIT tréningu sú vybrané tak, aby sa počas cvičenia nezabudlo na žiadnu časť tela. Základnou myšlienkou HIIT je striedanie vysokej intenzity cvičenia (45 sekúnd) s pauzou na vydýchanie (15 sekúnd). Tento spôsob tréningu spaľuje veľké množstvo kalórií a zvyšuje tepovú frekvenciu do závratných výšok. Po HIIT tréningu pracuje metabolizmus naplno ešte niekoľko hodín a vy sa budete cítiť nabití energiou celý deň. Počas behania a HIIT nezabudnite na to, že by ste sa mali cítiť maximálne komfortne. Kúpte si pohodlné športové oblečenie a obuv určenú na daný druh športu. Dopĺňajte tekutiny, majte neustále po ruke fľašu s vodou. Športové oblečenie a pomôcky pre športovcov ponúka e-shop inSPORTline, ktorý je zárukou skvelých cien a veľkého výberu.

Na popularite získava boxovanie

Zabudnúť nesmieme ani na stále populárnejšie boxovanie. Nemyslíme tým boxovanie v ringu, ale v športovom centre alebo dokonca doma. Stačí, aby ste si kúpili boxovacie vrece a môžete udierať či kopať do imaginárneho nepriateľa doma v obývačke. Vrecia na boxovanie sa vyrábajú vo viacerých variantoch. Môžete ich zavesiť na strop, vo forme boxovacej hrušky pripevniť na stenu alebo boxovacie trenažér jednoducho položiť na zem. Nezanedbajte výber ešte jednej pomôcky na boxovanie. Sú ňou boxerské rukavice. Kúpte si také, ktoré sú určené pre vašu váhovú kategóriu, zodpovedajú veľkosti vašich rúk a sú vyrobené z kvalitných materiálov. Pri boxovaní sa nielen vypotíte, ale tiež odbúrate stres, zlepšíte si držanie tela, vyformujete svaly, schudnete a podporíte správnu funkciu kardiovaskulárneho systému.

 

 

 

You may also like