Home Dobré rady Koberec ako šperk vašej obývačky

Koberec ako šperk vašej obývačky

by slovakmag
Koberec ako šperk vašej obývačky

Obývačka je spoločenský priestor, kde väčšina z nás trávi oveľa viac času, než v ostatných častiach domácnosti. Trávime v nej filmové večery alebo len tak relaxujeme, hostíme návštevu či vychutnávame si rôzne dobroty, na ktoré sme dostali momentálne chuť.

Skrátka, je to miesto, kde sa stále niečo deje. Je preto dôležité, aby sme pri jej zariaďovaní venovali pozornosť každému detailu, ktorý vytvára jej celkovú atmosféru.

Čo tak začať rovno od podlahy, výberom vhodného koberca? Práve ten, ak je zladený správne, pôsobí ako šperk obývačky.

Vyberte si ten správny koberec

V súčasnosti je ponuka kobercov naozaj obrovská. Na výber máte rôzne veľkosti, tvary, vzory či materiály.

Mnoho ľudí má zafixovanú predstavu, že koberce sú nemoderné, staromódne a patria nanajvýš do obývačky starých rodičov. Vždy, keď sa povie koberec, mnohí si predstavia orientálny či kvetinový vzor, ktorý už dávno nie je trendom.

Opak je však pravdou. Koberce dnes zažívajú svoju renesanciu a sú štýlovým doplnkom pre každý priestor, v ktorom chcete vytvoriť útulnú atmosféru. Aj menší kúsok premení chladné priestory na oázu oddychu, kde sa budete cítiť príjemne.

Na stránkach Estilofina môžete nájsť široký výber, od klasických až po extravagantné vzory, ktoré dávajú veľký priestor vašej fantázii a schopnosti kombinovať.

DIZAJNOVÝ KOBEREC PABLO - Estilofina

DIZAJNOVÝ KOBEREC PABLO – Estilofina

Nechajte sa vtiahnuť kontrastmi  

Ak je vaša obývačka ladená do tmavých chladnejších farieb a chcete ju trochu osviežiť, siahnite po farebnejšom vzorovanom koberci, na ktorý môžete umiestniť moderný a štýlový konferenčný stolík. Netradičné vzory kobercov, ktoré sa vymykajú farebnosti nábytku a stien, sú čoraz viac v kurze.

Toto pravidlo platí aj opačne, teda, ak váš interiér žiari svetlými farbami, oživíte ho tmavým kobercom, ktorý v miestnosti vytvorí príjemne šokujúci kontrast. Kým v minulosti boli “in” jednoduché vzory, dnes sú v popredí výrazné a pestrofarebné motívy.

DIZAJNOVÝ KOBEREC RAMSAY - Estilofina

DIZAJNOVÝ KOBEREC RAMSAY – Estilofina

Nebojte sa experimentov  

Ak patríte medzi odvážlivcov, ktorí sa neboja experimentovať, umiestnite na výrazný koberec extravagatnejší konferenčný stolík a vytvoríte tak svieže moderné prostredie plné nálad a pestrofarebných emócií.

Trendy v interiérovom dizajne sa rýchlo menia, no niektoré z nich sa vracajú. Nebojte sa preto experimentovať a odvážte sa na veci, na ktoré by ste si bežne netrúfli.

DIZAJNOVÝ KONFERENČNÝ STOLÍK SALUS  - Estilofina

DIZAJNOVÝ KONFERENČNÝ STOLÍK SALUS  – Estilofina

Moderné, čisté a jednofarebné priestory môžu častokrát pôsobiť neosobným dojmom. Vytvorte preto čaro domova kobercom, ktorý bude jedinečným šperkom vašej obývačky.

Nechajte sa inšpirovať a kliknite na stránku Estilofina, kde nájdete koberec či konferenčný stolík podľa vašich predstáv.

 

You may also like