Home Cestovanie Ako jednoduchšie cestovať po Slovensku vďaka smart aplikáciám?

Ako jednoduchšie cestovať po Slovensku vďaka smart aplikáciám?

by slovakmag
Ako jednoduchšie cestovať po Slovensku vďaka smart aplikáciám?

Ak radi spoznávate Slovensko a veľa cestujete, vedeli ste, že existuje množstvo smart aplikácií, ktoré vám vedia uľahčiť cestovanie? Prezrite si tie najobľúbenejšie, vďaka ktorým bude cestovanie hračka a navyše môžete ušetriť zopár eur.

Uprednostňujete skôr cestovanie verejnou dopravou než autom? Uľahčiť vám to vedia šikovné aplikácie ako cp.sk, kde si hravo viete vyhľadať spoje verejnej dopravy či už vlaky, autobusy alebo mestskú hromadnú dopravu. Obľúbenou aplikáciou je HOPIN, ktorá má pod palcom verejnú dopravu, taxi, parkovanie či kuriérov. Vďaka aplikácii si viete pozrieť polohu autobusu, električky či trolejbusu a navyše si viete v niektorých mestách zakúpiť aj e-lístok. Ak sa presúvate vlakmi, ŽSSK ponúka aplikáciu Ideme vlakom, vďaka ktorej si viete jednoducho zakúpiť cestovný lístok.

Ak sa rozhliadate kam na výlet Žilina, stihnite si aplikáciu Smart Žilina. Vďaka nej získate online dopravné informácie v meste. Uľahčí vám tak výber dopravy či trasu, čím aplikácia pomáha aj značnému zníženiu dopravného zaťaženia či nehodovosti. Počas priaznivého počasia je skvelou voľbou na presun po meste aplikácia Bolt. Tá okrem taxíkov ponúka aj jazdu kolobežkou či doručenie jedla.

Pri plánovaní výletov na viac dní, kedy je potrebná aj rezervácia ubytovania vám pomôžu aplikácie ako Booking či Airbnb. Ak sa chystáte na výlet s deťmi skvelou voľbou je práve Airbnb, ktoré ponúka celé apartmány, v ktorých sa vaši najmenší budú cítiť ako doma. Množstvo pobytov ponúka aj aplikácia Zľava dňa, kde nájdete niekoľko zaujímavých a cenovo dostupných pobytov vhodných aj pre deti. Ušetriť viete aj prostredníctvom mestských kariet. Bratislava Card je dostupná už aj formou aplikácie, vďaka ktorej ušetríte nielen niekoľko eur, ale aj životné prostredie.

Slovensko je známe aj vďaka veľkému množstvu hradov a zámkov, ktorých počet vyrástol až na 180. Google Play ponúka aplikáciu Hrady a zámky SK, prostredníctvom ktorej môžete preskúmať nielen hrady a zámky na Slovensku, ale aj rôzne zrúcaniny, pevnosti, kláštore či kaštiele.

Neváhajte počas cestovania a spoznávania Slovenska využívať rôzne aplikácie, vďaka ktorým budete cestovanie ešte viac zbožňovať. Uľahčia vám množstvo vecí, poskytnú informácie či ušetria peniaze a čas.

You may also like