Home Dobré rady Ovplyvnite kvalitu spánku vďaka anatomickému vankúšu

Ovplyvnite kvalitu spánku vďaka anatomickému vankúšu

by slovakmag
Ovplyvnite kvalitu spánku vďaka anatomickému vankúšu

Kvalita spánku sa dá ovplyvniť mnohými spôsobmi. Jedným z nich je výmena vankúša. Pre ľudí, ktorí majú problémy s krčnou chrbticou sú najvhodnejšie anatomické vankúše. Nekupujte si však prvý, ktorý zbadáte. Medzi anatomickými vankúšmi je značný rozdiel a každému sadne úplne iný typ.

Klasický, anatomický alebo ortopedický vankúš?

Niekedy majú ľudia tak trochu chaos pri výbere vankúša, pretože si nedokážu adekvátne vybrať. Medzi základné typy vankúšov patria klasické, ortopedické a anatomické. Nezabudnite ani na to, že okrem vankúša si pre pokojný spánok musíte vybrať tiež vhodné paplóny. Klasické vankúše nie je nutné nikomu predstavovať. Spali ste na nich od detstva a väčšina ľudí ich vlastní aj v súčasnosti. Zmenili sa len výplne týchto vankúšov. Ľudia si viac vyberajú a skúmajú obsah vankúša z dôvodu rôznych zdravotných problémov, hlavne alergií. Klasické vankúše bývajú vyplnené vlnou, mikrovláknom či bio vláknami. Anatomickým vankúšom by ste mali dať prednosť ak trpíte bolesťami krčnej chrbtice. Tieto bolesti majú predovšetkým ľudia pracujúci za počítačom. Anatomický vankúš udrží krk v správnej polohe. Býva vyrobený z pamäťovej peny. Podobné vlastnosti má vankúš ortopedický, ktorý nespôsobuje tlak na cievy. Opäť je vyrobený z pamäťovej peny kopírujúcej váš tvar hlavy a polohy tela.

Aké typy anatomických vankúšov máte na výber?

Anatomické vankúše niektorých ľudí odrádzajú od kúpy kvôli ich na prvý pohľad tvrdému vzhľadu. Nie je to však pravda, zdanie klame a vankúš je rovnako mäkký ako iné typy vankúšov. Druhou chybou, ktorú ľudia robia je to, že nedajú anatomickému vankúšu šancu. Kúpia si ho, ale za pár dní ho vymenia, lebo majú pocit, že na ňom nevedia zaspať alebo ich dokonca prvé dni bolí chrbát. Na to, aby ste si na anatomický vankúš zvykli potrebujete približne dva týždne. Časom zistíte, že iný vankúš by ste už nechceli. Budete pokojne spať a ráno sa prebudíte bez pocitov stuhnutosti. Anatomický vankúš si vyberte podľa polohy, v ktorej najčastejšie spíte. Nie je však vhodný pre ľudí obľubujúcich spánok na bruchu. Ak radi spíte naboku, kúpte si vankúš v tvare vlniek, ktorý hlavu udrží v správnej polohe. Pre spáčov na chrbte sú určené anatomické vankúše v tvare obdĺžnika. Tento typ si kúpte aj v prípade, že sa v noci radi vrtíte a meníte polohy. Dobrá správa je, že anatomické vankúše z pamäťovej peny veľmi dobre odolávajú usádzaniu prachu a roztočov.

 

 

 

You may also like