Home Dobré rady Ošetrenie vonkajšej terasy po zime

Ošetrenie vonkajšej terasy po zime

by slovakmag
Ošetrenie vonkajšej terasy po zime

Aj keď ešte do sezóny ostáva nejaký ten čas, je dôležité aby ste po zime Vašej terase dopriali “jarnú kúru”. Máte na terase drevenú, betónovú alebo PVC podlahu? Každý z materiálov si vyžaduje inú starostlivosť. Správnou údržbou podlahu dáte opäť do formy.

Drevená terasa

Čo sa týka starostlivosti, drevená podlaha je náročnejšia na údržbu. Pred sezónou ju vyzametajte, overte pevnosť dosiek a vykefujte vodou prípadne pridaním trochu jari. V prípade väčšieho znečistenia môžete použiť aj špeciálny prístroj na hĺbkové čistenie podláh, ktorý si určite poradí s každou špinou.

Raz do roka je určite potrebné drevenú terasu naolejovať – samozrejme olejom vhodným na ošetrenie vonkajších terás. Terasa je v lete vystavená dlhodobému UV žiareniu. Olej ju ochráni nielen pred vyblednutím dreva, ale aj iným neželaným škodcom ako napríklad plesniam.

Odolná PVC terasa

Takýto typ podlahy je takmer bezúdržbový. K vyčisteniu Vám postačí obyčajná hadica s vodou alebo tlakový čistič. Zaschnuté škvrny od kávy alebo jedla odstránite jednoducho jemnou kefou s trochou jari, prípadne môžete použiť aj čistiť na to určený.

Pred sezónou môžete skontrolovať spoje dlaždíc. Odolná podlaha z PVC dielcov nepodlieha ani slnečnému žiareniu ani mrazu, takže nie je potrebné ju ničím natierať.

Betónová terasa

Betónová terasa si nevyžaduje nejakú špeciálnu starostlivosť. Aspoň dvakrát do roka by ste ju mali ale dôkladne vyčistiť. Postačí Vám k tomu voda s trochou jari/saponátu. Predtým ako na tento povrch opäť uložíte nábytok alebo kvetináče, ju nechajte dôkladne uschnúť. V prípade, že máte na terase gril, na tomto mieste určite dochádza k rýchlejšiemu usádzaniu nečistôt a tam bude potrebné častejšie čistenie.

 

 

 

You may also like