Home Dobré rady Penové verzus pružinové matrace

Penové verzus pružinové matrace

by slovakmag
Penové verzus pružinové matrace

Pri pohľade do obchodov s matracmi zistíte, že najširšia ponuka je medzi penovými a pružinovými matracmi. Oba uvedené druhy matracov sú veľmi pohodlné a kvalitné. Ak sa neviete medzi penovým a pružinovým matracom rozhodnúť, tak si položte otázku či preferujte mäkší matrac, alebo máte radi tvrdší variant.

Penové matrace

Na trhu existujú desiatky typov pien a z nich vyrobených matracov. Azda najviac nám v hlave rezonuje názov pamäťová pena. Je to dané tým, že práve matrace z pamäťovej t.j. viscoelastickej peny sú akýmsi must-have druhom matraca pre každého, kto má rád mäkšie matrace. Tento matrac môžeme prirovnať k oblečeniu, pretože sa dokonale prispôsobí krivkám vášho tela. Pokojne ho kúpte aj starým rodičom, ktorí ocenia spánok bez bolestí kĺbov. Okrem pamäťovej peny je veľmi obľúbená studená pena. Matrac zo studenej peny je o niečo tvrdší, čo nemusí každému vyhovovať. Cenovo dostupné sú matrace z PUR peny, ktoré sú však menej priedušné, čo znamená, že sa v nich môže usadiť pleseň. Tento problém sa dá vyriešiť kúpou lamelového roštu do postele. Lamelové rošty do postele skvele odvetrávajú a dajú sa kúpiť aj v polohovateľnej verzii, čo je bodom navyše pre komfort v posteli.

Zhrnutie: Penové matrace sú skvelou voľbou. Dávajte si však pozor na to, aký druh penového matraca kupujete. V prípade, že trpíte alergiami, dajte prednosť pružinovému alebo latexovému matracu.

Pružinové matrace

Pružinové matrace nájdete tiež pod názvom taštičkové alebo bonellové. Názvy sú odvodené podľa typu konštrukcie pružín. Kvalitnejšie sú taštičkové matrace, ktorých pružiny nie sú počas pohybu v posteli kontinuálne prepojené. Vďaka tomu sú oveľa viac pohodlné a pružnejšie. Taštičkové matrace sa v oblasti tvarovej prispôsobivosti dajú prirovnať k penovým, ale je nutné si overiť množstvo pružín (minimálne 150 na meter štvorcový). Pružinové matrace sa okrem toho vyznačujú veľmi dlhou životnosťou a vysokou mierou priedušnosti, ktorá je zárukou, že sa v matraci neusadia roztoče milujúce vlhkosť a teplo. Tento druh matraca je vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia nadváhou. Pod pružinové matrace je nutné kúpiť latkový rošt do postele.

Zhrnutie: Ak sa rozhodnete pre pružinový matrac, dajte prednosť taštičkovému variantu. Získate veľmi pohodlný matrac, ktorý sa prispôsobí telu a zároveň je vhodný pre alergikov.

 

 

 

You may also like