Home Cestovanie Plošinové a závesné nosiče bicyklov na ťažné. Poznáme ich výhody a nevýhody

Plošinové a závesné nosiče bicyklov na ťažné. Poznáme ich výhody a nevýhody

by slovakmag
Plošinové a závesné nosiče bicyklov na ťažné. Poznáme ich výhody a nevýhody

Nosiče bicyklov sú jedinou možnosťou, ako previesť bicykle do vzdialenejších miest. Spomedzi všetkých typov nosičov vyhráva na plnej čiare ten, ktorý sa dá pripevniť na ťažné zariadenie. Vyššia cena tohto modelu je kompenzovaná mnohými výhodami. Pozor si dávajte len na to, či ide o nosič plošinový, alebo závesný.

Plošinový nosič bicyklov na ťažné zariadenie

Nosiče bicyklov si našli svoje miesto ako súčasť vozidiel športovcov. Podobne sú na tom strešné boxy, do ktorých sa dajú uložiť rôzne potreby na trénovanie alebo detské turistické nosiče. Medzi nosičmi bicyklov je najpopulárnejší nosič na ťažné. Kúpiť sa dá vo forme plošinového alebo závesného nosiča. Prvý menovaný plošinový nosič je drahší, ale jeho používanie je jednoduchšie. Na plošinový nosič sa dajú upevniť až 4 bicykle a podľa jeho nosnosti dokonca elektrobicykle. Plošinové nosiče majú vyššiu váhu, a preto sa pri ich inštalácii trochu zapotíte. Ako odmena za malú rozcvičku vám bude pocit, že sú vaše bicykle v bezpečí, nehrozí im poškriabanie a ani odcudzenie.

  • Plusy plošinových nosičov: lepšia ochrana bicykla voči poškodeniu, systém zamykania zabezpečí bicykle voči odcudzeniu, mechanizmus sa dá sklopiť, miesto pre poznávaciu značku.
  • Mínusy plošinových nosičov: komplikovanejšia montáž kvôli vyššej váhe nosiča, vyžaduje si väčšiu investíciu, po odmontovaní zaberie v garáži viac miesta.

Závesný nosič bicyklov na ťažné zariadenie

Jedným z dôvodov, prečo si cyklisti najradšej kupujú nosiče bicyklov na ťažné je to, že im na streche zostane miesto na upevnenie športového náradia. Tí, ktorí majú hlbšie do kapsy vždy zvolia závesný nosič bicyklov. Tento typ nosičov sa na ťažné zariadenie jednoduchšie pripevňuje a nezaberie vám po zložení veľa miesta. Pozor na to, že závesné nosiče nie je možné použiť na prevážanie všetkých typov bicyklov. Túto skutočnosť si overte u predajcu. Najväčšou nevýhodou závesného nosiča je nemožnosť sklopenia. Do kufra vozidla sa dostanete len po jeho odmontovaní.

  • Plusy závesných nosičov: priaznivá cena a jednoduchá montáž, nízka hmotnosť, skladnosť.
  • Mínusy závesných nosičov: riziko poškriabania alebo iného poškodenia bicykla, niektoré bicykle sa do nich nedajú zavesiť, nemožnosť sklápania, absencia rámčeka pre poznávaciu značku.

 

 

You may also like