Home Dobré rady Vstávanie o piatej ráno a ďalších 5 užitočných návykov úspešných ľudí

Vstávanie o piatej ráno a ďalších 5 užitočných návykov úspešných ľudí

by slovakmag
Vstávanie o piatej ráno a ďalších 5 užitočných návykov úspešných ľudí

Ako by ste mali začať svoj deň, aby dopadol dobre? Zoberme si príklad od generálneho riaditeľa spoločnosti Apple a ďalších úspešných ľudí.

Ráno je najdôležitejšou dennou dobou. Úspešní ľudia nezostávajú v posteli až do jedenástej. Dokonca aj tí, ktorí si vybudovali podnik a môžu si to dovoliť, radšej vstávajú skoro a začínajú svoj deň určitými rituálmi – neustálymi činnosťami, ktoré vykonávajú vždy. Poďme zistiť, aké sú tieto rituály a prečo sú potrebné.

Skoré prebudenie

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook vstáva o 4:30. Jack Dorsey, tvorca Twitteru – 5:30. Meghan Markle – o piatej ráno. Je to len niekoľko príkladov, v skutočnosti sa medzi úspešnými a slávnymi ľuďmi nájde veľa škovránkov.

Skoré vstávanie má na telo úžasný vplyv. Vstávajte v správny čas a až do večera sa cítite veselo. Máte tiež dostatok času na dokončenie ranného rituálu.

Najdôležitejšie je nechodiť spať neskoro. Moderná medicína verí, že najhlbší a najviac obnovujúci spánok sa vyskytuje medzi 22:00 a 23:00 a lekári odporúčajú spať 7-9 hodín. Pravdepodobne poznáte svoju potrebu a ak nie, experimentujte niekoľko týždňov a nájdite si optimálny čas na spánok a prebudenie.

Pre pokojný spánok je dôležité večer nejesť a nepiť. V opačnom prípade nebudete mať dostatok spánku, pretože telo bude zaneprázdnené trávením potravy a kvôli vode existuje šanca, že sa prebudíte uprostred noci a budete musieť ísť na toaletu.

Ďalším tajomstvom je vstať ihneď po prebudení. Čím dlhšie ležíme v posteli, tým väčšie je pokušenie znova zaspať. Nevzdávajte sa, hneď vstaňte. Ak je to veľmi ťažké, skúste najskôr malý psychologický trik: nastavte budík o päť minút skôr, ako je požadovaný čas. Napríklad, ak sa chcete zobudiť o 6, nechajte zvoniť budík o 5:55. Dajte si týchto päť minút na poležanie a o šiestej budete na nohách.

A posledným pomocníkom pre ľahké ranné vstávanie je jasný plán pre prvé ranné hodiny. Keď si nastavíte ranný rituál, sami uvidíte, aké ľahké je vstať z postele. Predtým si len napíšte, čo budete robiť. To je dôležité pre mozog: skoro ráno nemyslí dobre a preto je pravdepodobnejšie, že ak budete mať napísaný zoznam vecí, čo idete urobiť, neprespí to a urobí niečo užitočné.

Teraz je čas začať s praxou ranného vstávania. Svitá skôr a s jarným a letným slnkom je radosť sa ráno prebúdzať. Na jeseň sa skoré prebúdzanie už stane obľúbeným zvykom.

Jasný plán dňa

Po vstaní je dôležité okamžite si ustlať posteľ, umyť si tvár a umyť si zuby. Je to druh nastavenia vášho mozgu, že začal deň a niet cesty späť. Potom vypijeme pohár vody, počas spánku je telo dehydrované a voda ho pomôže prebudiť.

Meditácia

Meditácia pomáha upokojiť vaše myšlienky a harmonicky sa naladiť na nasledujúci deň. Ľudia, ktorí pravidelne meditujú, majú nižšiu hladinu úzkosti, lepší výkon a lepšiu pamäť.

Jóga a šport

Fyzická aktivita hneď ráno vám pomôže prebudiť sa, nabudiť a nabiť telo na celý deň. Môžete skákať na lane, trampolíne alebo len tak na mieste po dobu 5-10 minút, okamžite pocítite silný náboj energie a do večera budete mať dostatok sily.

Ranné kúry

V tomto okamihu sa často odporúča kontrastná sprcha alebo masáž tela pomocou tuhej kefy. Nemyslím si, že sú to nevyhnutné veci, len si zariaďte rannú starostlivosť o telo tak, aby vám to vyhovovalo najviac. Môže to byť dokonca perličkový kúpeľ, ak vám pomôže uvoľniť telo a myseľ pripraviť na dlhý deň.

Raňajky

Lekári považujú raňajky za najdôležitejšie jedlo dňa. Nezačínajte svoj deň kávou a buchtami, doprajte svojmu telu niečo skutočne výživné. Raňajky môžete dokonca rozdeliť na dve ranné jedlá: prvé hodinu po vstávaní – môže to byť pohár čerstvo vylisovaného džúsu alebo smoothie a druhé po odchode z domu, či po tréningu alebo sprche. Tu sa oplatí dať si niečo ťažšie, napríklad pripraviť si omeletu, avokádový sendvič, či šalát.

You may also like