Home Dobré rady 5 dôvodov, prečo sa v horách oplatí nosiť turistickú obuv

5 dôvodov, prečo sa v horách oplatí nosiť turistickú obuv

by slovakmag
5 dôvodov, prečo sa v horách oplatí nosiť turistickú obuv

Zdá sa vám cena turistickej obuvi vysoká? Oveľa viac zaplatíte, ak v horách uviaznete, zraníte sa alebo nedajbože príde k najhoršiemu. Zdravie sa nedá oceniť, a preto na turistických topánkach nešetrite. Existuje minimálne 5 dôvodov, prečo sa v horách oplatí nosiť turistickú obuv.

1. Nohy v suchu, úsmev na perách

Vyskúšali ste už desiatky tenisiek a športovej obuvi, no vždy skončili vaše nohy premočené? Obyčajná vychádzková obuv alebo plátenky nie sú do hôr určené. V lese je vlhká tráva, môžete stúpnuť do kaluže alebo začne pršať. Turistická obuv zaručuje, že aj po hodinách chôdze budete mať nohy v suchu a úsmev na perách.

2. Žiadne pľuzgiere a ani odreniny

Možno si myslíte, že vaše tenisky sú extrémne pohodlné, nikdy vás neotlačili a na nohách ich ani necítite. V horách sa môže všetko zmeniť. Horský terén sa nedá s asfaltom alebo chodníkmi porovnávať. V lese občas stúpate, inokedy schádzate kopec, následne dlhé kilometre kráčate po skalách. Zrazu zistíte, že máte odreté členky alebo sa vám robí pľuzgier. Turistické topánky sú ušité tak, aby zvládli prevýšenia a celý deň aktivít.

3. Žiadne zapáchajúce ponožky

V bežnej vychádzkovej obuvi nedokážete chodiť celý deň bez toho, aby ste večer neskončili pridusený. Zápach z chodidiel dokáže byť poriadne nepríjemný. Dámska turistická obuv alebo aj tá pre pánov je odvzdušnená, pohlcuje pot a často má antibakteriálnu úpravu. V topánkach určených do hôr vám ponožky a ani chodidlá nikdy nebudú zapáchať.

4. Žiadne riziko pošmyknutia

V horách je nesmierne dôležitá bezpečnosť. Žiadne topánky nemajú takú ochranu proti pošmyknutiu ako turistická obuv. Chodidlo a členky sú chránené viacerými spôsobmi. V prvom rade ide o strih obuv, ktorý podporuje členky. Dokonalé je tiež viazanie vedúce od prstov až po okraj obuvi. Proti šmyku chráni špeciálna členitá podošva.

5. Pocit ako na módnom móle

Okrem všetkých skvelých vlastností majú turistické topánky ešte jeden bonus navyše. Vyzerajú perfektne. Výrobcovia sa snažia vyjsť v ústrety každému, a preto vyrábajú obuv do hôr v rôznom strihu a v širokej palete farieb. Farebné kombinácie spolu s prepracovaným dizajnom lákajú ku kúpe aj tie najvyberavejšie dámy a trendových pánov.

 

 

You may also like