Home Dobré rady Hľadáte motiváciu k cvičeniu? Kúpte si fitness hodinky

Hľadáte motiváciu k cvičeniu? Kúpte si fitness hodinky

by slovakmag
Hľadáte motiváciu k cvičeniu? Kúpte si fitness hodinky

Začať seriózne cvičiť, robiť niečo pre svoje telo a pre zdravie je niekedy nátlakom na psychiku. Hľadáte si výhovorky a robíte všetko, aby ste sa cvičeniu vyhli. Prekonať sám seba je ťažké. Na druhej strane existujú ľudia, ktorí s pravidelným cvičením začnú zo dňa na deň, ale rovnako rýchlo aj skončia. Dôvodom je strata motivácie, ktorú vám pomôžu udržať fitness hodinky.

Vyskúšané na vlastnej koži. Vďaka fitness hodinkám sa dá schudnúť

Nedávno som si kúpila bežiaci pás. Prvé dni som nadšene behala o sto šesť. Čo sa však stalo o dva týždne? Na pás začal padať prach a kopili sa ňom zavesené kúsky oblečenia. Tak ako mnohí ľudia, som i ja stratila veľmi rýchlo motiváciu. Myslela som si, že schudnem po prvom behaní, nebavil ma monotónny pohyb a len veľmi ťažko som sa premáhala vstať z gauča. Dala som športovaniu veľa možností, vyskúšala som beh vonku a dokonca som párkrát navštívila posilňovňu. Všetky aktivity skončili rovnakou – frustráciou. Povedala som si, že mám už len poslednú šancu začať cvičenie milovať a zaobstarala som si fitness hodinky. Stal sa zázrak. Cvičenie ma začalo naozaj baviť. Vďaka hodinkám som videla pokroky každý deň. Samozrejme, že najskôr som sledovala hlavne spálené kalórie či prebehnuté kilometre. Po bližšom skúmaní som zistila, že motivovať ma dokážu aj iné veci. Začala som si kontrolovať ukazovatele tepu, snažila som sa za rovnaký čas a pri rovnakej aktivite dosiahnuť lepší výkon. Moje trápenie s nechuťou cvičiť sa zmenilo a zmenila sa aj moja postava. Fitness hodinky odporúčam nosiť každému, kto potrebuje k športovaniu nakopnúť. Ja osobne som vsadila na hodinky z e-shopu inSPORTline. Nemusela som sa trápiť s výberom, pretože všetky ponúkané hodinky v obchode inSPORTline sú podrobne opísané priamo pod produktom.

Čo všetko fitness hodinky dokážu?

V závislosti od značky, ceny a modelu môžu fitness hodinky disponovať rôznymi funkciami. Medzi najviac využívané a žiadané funkcie fitness hodiniek patria nasledujúce:

  • Čas, dátum, prejdené kilometre, kroky a spálené kalórie.
  • Prepojenie s mobilným telefónom a sledovanie detailov športových aktivít, fáz aktivity i oddychu.
  • Sledovanie všetkých pohybových aktivít počas celého dňa. Možnosti monitorovania rôznych športov, niektoré fitness hodinky dokážu zmapovať desiatky cvičení.
  • Prehľadné tabuľky, štatistiky a porovnanie výkonu, upozornenie na dlhú dobu bez cvičenia.
  • Monitorovanie spánku a stresu.
  • Predpoveď počasia.
  • Upozornenia na prichádzajúce hovory, správy a udalosti.

 

You may also like