Home Cestovanie Hľadáte nové výzvy? Vyskúšajte jazdu na snežnom skútri!

Hľadáte nové výzvy? Vyskúšajte jazdu na snežnom skútri!

by slovakmag
Hľadáte nové výzvy? Vyskúšajte jazdu na snežnom skútri!

Aj vy máte občas pocit, že vás nič nebaví, žijete v stereotype a máte chuť vyskúšať niečo nové? V tomto prípade je jazda na snežnom skútri to pravé pre vás. Snežné skútre sa začínajú čoraz viacej objavovať v horských oblastiach a na vymedzených miestach na svahoch. Program na zimnú dovolenku máte zaistený.

Snežné skútre alebo štvorkolky s pásmi?

Snežné skútre môžeme prirovnať k štvorkolkám, ktoré sa výmenou kolies za pásy dokážu zmeniť na variant skútra. Preto ak ste vlastníkom štvorkolky, môžete si v zime bez problémov zajazdiť v horách a preskúmať miesta, kde sa len tak bežne ľudia nedostanú. Štvorkolka je vlastne dopravným prostriedkom dva v jednom. Počas letných mesiacov s ňou môžete brázdiť extrémne terény a počas zimy ju zmeniť v prenesenom slova zmysle na obrovské sánky. Okrem toho pri správnom výbere štvorkolky získate pomocníka, ktorý za vás spraví mnohé ťažké práce okolo domu. Úžitkové štvorkolky sa totiž s prídavnými zariadeniami stávajú traktorom, nákladným vozidlom alebo sekačkou na trávu. Po práci odpojíte náradie a môžete sa naplno venovať divokej jazde po skalách, výmoľoch alebo skúsiť preskočiť lesný potôčik. Pozor na to, že štvorkolka je regulárnym dopravným prostriedkom. Jazdiť na nej môžete len ak vlastníte vodičský preukaz typu B, absolvujete s ňou technickú kontrolu a zabudnúť nesmiete ani na poistenie.

Snežné skútre na zábavu i na prácu

Napriek tomu, že štvorkolka sa môže zmeniť na skúter, nahradiť skúter nedokáže. Hlavne v prípade, že sa budeme baviť o takých značkách ako sú snežné skútre Lynx. Vedeli ste, že snežný skúter dokáže jazdiť rýchlosťou viac ako 120 km/h? Pri takejto rýchlosti budete naozaj cítiť len vietor a záplavu snehu okolo seba. Snežný skúter neprekvapí žiadny zasnežený terén, a preto sa využíva ako prostriedok pri záchrane ľudských životov. Horskí záchranári si bez skútrov svoju prácu nevedia predstaviť. Skútre využívajú tiež majitelia vysokohorských chát, ktorí potrebujú dopraviť náklad do neprístupného terénu. Ak ste majiteľom takejto chaty aj vy, môžete skúter plne naložiť a bez problémov previesť k svojmu zimnému sídlu všetko potrebné. Snežné skútre sú naozaj pracanti, ale priorite slúžia hlavne na zábavu. Napríklad v Kanade sú tak obľúbeným prostriedkom zábavy, že neexistuje zimné stredisko, v ktorom by ste nenašli cesty určené len pre skútre. U nás žiaľ takého vyhradené cesty nenájdete, ale môžete si zajazdiť na pozemkoch s povolením vlastníka a na vyhradených miestach v blízkosti požičovní skútrov. Na jazdu mimo týchto území potrebujete povolenie danej horskej oblasti. Podobne ako pri štvorkolke, potrebujete ku skútru vodičské oprávnenie  A alebo B v závislosti od modelu skútra, poistenie a potvrdenie o technickej kontrole.

 

You may also like