Home Cestovanie Kúpte si hotel na štyroch kolesách

Kúpte si hotel na štyroch kolesách

by slovakmag
Kúpte si hotel na štyroch kolesách

Nájsť naozaj kvalitný hotel s dobrou polohou a za priaznivú cenu je nekonečná misia. Čo keby ste si takýto hotel nosili stále so sebou? Samozrejme, že nemyslíme v taške, ale na streche automobilu. V posledných dvoch rokoch je individuálna dovolenka najviac preferovaným spôsobom cestovania. Preto nie je na škodu si cestovanie ešte viac spríjemniť vďaka autostanu.

Viete, ako vyzerá autostan?

Vozidlo s autostanom by ste na prvý pohľad nespoznali. Autostany totiž vo svojom vnútri ukrývajú špeciálne strešné boxy. Tieto boxy sú dostatočne objemné, aby sa do nich zmestila konštrukcia stanu a tiež všetky lôžkoviny, na ktoré ste zvyknutí z hotelov. Zároveň nejde o klasický strešný box, a preto vám box so stanom nebude prekážať pri jazde a tiež nezvýši spotrebu vozidla. Autostan v boxe sa dá pripevniť na každý typ vozidla, od malých osobných až po SUV. Jeho inštalácia je možná na všetky modely strešných nosičov. Autostan sa stavia pomocou páčky, ktorou len točíte a stan sa postaví do výšky. Druhou možnosťou sú autostany, ktoré rozložíte odistením západiek. V oboch prípadoch ide o činnosť, ktorú zvládne každý a trvá len niekoľko minút. Autostany majú rôznu veľkosť vďaka čomu sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Tieto stany sú skrátka ideálnym spôsobom trávenia dovolenky, ktorú si kompletne chcete naplánovať sami a stráviť ju v prírode. K stanu si dokúpte tiež nosiče bicyklov a idylka bude naozaj dokonalá.

Čo získate kúpou autostanu

Ak sa bojíte do autostanu investovať, môžete si najskôr jeden požičať. Garantujeme vám, že skôr alebo neskôr si autostan kúpite. Prečo? Pretože autostan znamená pohodlné spanie, ušetrené peniaze za ubytovanie v hoteli a možnosť sa rozložiť kdekoľvek. Autostan je doslovne hotelom na štyroch kolesách, pretože okrem stanu sa v boxe ukrýva pohodlný matrac, vankúše a paplóny. Nespíte teda ako v klasickom stane v spacáku, ale maximálne komfortne ako v posteli. Matrac v autostane je zabudovaný priamo do konštrukcie a pripravený na spanie ihneď po rozložení stanu. Všetky autostany majú niekoľko okien, cez ktoré môžete z výšky sledovať hviezdy alebo zapadajúce slnko. Musíme opakovať z výšky, pretože práve spanie vo výške ja snáď najväčším benefitom autostanu. Každý, kto už niekedy kempoval vie, že napríklad v daždi je spanie v klasickom stane nepríjemné. V autostane ste chránení pred vlhkosťou, nebude vás trápiť dážď, vietor a prach. Neprekvapia vás ani mravce alebo iný lezúci hmyz. Napriek tomu, že autostan vyžaduje  vyššiu vstupnú investíciu ako klasický stan, je najlepšou alternatívou pre ľudí, ktorí milujú kempovanie.

 

 

You may also like