Home Dobré rady Posilňovacie stroje, ktoré vás pritiahnu do fitka

Posilňovacie stroje, ktoré vás pritiahnu do fitka

by slovakmag
Posilňovacie stroje, ktoré vás pritiahnu do fitka

V súčasnosti nie je problém si kúpiť akýkoľvek fitness stroj, ktorý nájdete v posilňovni a umiestniť si ho doma v obývačke. Niektoré stroje sú však veľmi náročné na priestor. Ak nie ste majiteľom veľkého rodinného domu, tak len ťažko dokážete nájsť pre daný stroj dostatok miesta. Zväčša ide o multifunkčné stroje alebo o stroje s možnosťou nakladania veľkej záťaže. Medzi tieto stroje patrí posilňovacia klietka a leg press.

Posilňovacia klietka

Posilňovaciu klietku nájdete v e-shopoch pod názvom power rack alebo posilňovací stojan. Ide o multifunkčný stroj zameraný na budovanie rôznych partií tela. Posilňovacia klietka doplnená lavicou je must have strojom pre každého bodybuildera. Dobrou správou je, že klietky najjednoduchšej konštrukcie sa dajú kúpiť za veľmi dobrú cenu. Samozrejme, že pre stroj budete musieť doma nájsť priestor, ako sme v úvode spomínali. Vo fitness centre sú priestory bohatšie, a preto v centrách nájdete posilňovacie stojany disponujúce rôznymi prídavnými zariadeniami a kotúčmi variabilnej váhy. Vymenovať musíme aspoň najviac využívané doplnky – posilňovač nôh, bradlá, hrazda, kladky s rôznym smerom úchopu. Vďaka stabilite stroja je možné na vrchné bradlá zavesiť TRX laná alebo odporové gumy. Všetky spomínané doplnky na cvičenie robia z posilňovacej klietky stroj vhodný na precvičenie všetkých svalových partií. A ak vás doplnky omrzia, jednoducho sa na konštrukciu zaveste a využite počas tréningu váhu vlastného tela.

Leg press

Leg press je najefektívnejším strojom na budovanie svalov dolnej časti tela a čiastočne brušných svalov. Pod názvom leg press stroj sa skrýva fitness pomôcka, ktorú poznajú nielen páni. Ide o stroj, ktorý má veľkú popularitu medzi ženami. Ktorá dáma by nechcela mať vyformované pozadie a stehná? Leg press je náhradou za klasické drepy. Oproti drepom má výhodu v tom, že dokážete na stroj variabilne dokladať kotúče a zvyšovať záťaž. Precvičovať si môžete obe nohy naraz alebo dať zabrať jednej po druhej. Leg press je na priestor menej náročný ako klietka na posilňovanie, a preto ho dokážete umiestniť napríklad do rohu obývačky. Problém môže nastať pri úschove kotúčových závaží. Pripraviť sa musíte tiež na to, že stroj váži niekoľko sto kilogramov, čo znamená nutnosť pevného podložia. Ak vás možnosť vlastniť niektorý z uvedených fitness strojov zaujala, nájdete ich na stránkach e-shopu inSPORTline. Máte malý byt? Na stránkach tohto e-shopu nájdete aj malé pomôcky na posilňovanie, ktoré hravo ukryjete do zásuvky.

 

 

 

You may also like